Můj příběh

urban4

 

Jmenuji se Magda. 

Je mi 28 let.

Bydlím v Praze.

Mám ráda nespoutanost přírody.

Nacházím v ní tu největší inspiraci.

Možná i proto jsem propadla kouzlu divokého kvítí.

Vytvářím pro vás vzdušné neučesané kytice.

Vymýšlím koncepty a  realizuji svatby.

Zdobím kavárny a interiéry.

Svou práci miluji a největší odměnou je mi vaše radost. 

Když můžu dávám vždy přednost českým květinám.

Sama nemám kapacitu si vše vypěstovat.

Proto jsem oslovila ke spolupráci několik květinových farem tady u nás v ČR.

I díky nim vám mohu po většinu roku nabízet lokální květiny.

Květiny cestují v rámci hodin, nikoliv dní  jako u dováženého kvítí ze zahraničí.

Proto jsou kytice opravdu čerstvé a krásné. 

Vážu a rozvážím je já osobně.

Občas dělám i veřejné workshopy, kde učím, jak si můžete kvítí uvázat sami.

A je toho mnohem víc, už teď se moc těším až se s vámi potkám.

 

 

Chcete znát celý můj příběh? Pojďte číst dál!

Magdalena Dvořáková Divoké kvítí 02

 Vždy jsem myslela, že budu pracovat v korporátu. Při studiu na VŠ jsem si přivydělávala jako asistentka alias holka pro všechno.

Pohrávala jsem si s myšlenkou na vlastní podnikání, ale neměla jsem žádný originální nápad.

Tak jsem dál pracovala na své kariéře ve velké firmě. Na Vánoce 2016 jsem dostala poukaz na „kurz vazby luční kytice“.

Na jaře jsem na kurz šla a byla z toho láska na první pohled! Kvítí jsem si pak kupovala každý týden na trhu a vázala si ho pro radost.

Následně jsem v červnu odjela na léto do Londýna a setkala se s Angličankou Florence Kennedy, která vázala naprosto božské kytice, jejíž příběh mě nakopl a dodal odvahu to zkusit taky.

Neměla jsem zkušenosti ani vědomosti o květinách, tak mi přišlo nejlepší se nejdřív nechat zaměstnat a pořádně si to osahat. Začala jsem pracovat v jednom z nejlepších květinářství v Praze. Roční období se střídala a já se toho učila víc a víc.

Bavilo mě to pořád stejně, a tak se začaly objevovat myšlenky, zda to nezkusit na vlastní pěst.

V srpnu 2018 jsem se nakonec rozhodla květinářství opustit. V hlavě se mi rýsovaly první obrysy Divokého kvítí, ale měla jsem ještě spoustu otazníků.

Den po dni jsem si ujasňovala, jak Divoké kvítí pojmout.

Začala jsem si také víc všímat přírody okolo sebe a uvědomila si, že spoustu květin, které jsem znala jen z dovozu, rostou prakticky přímo za prahem našeho bytu. A tak jsem se dostala k tématu lokálních květin.

To je problematika velká, ale když to vezmeme selským rozumem, tak v celku jednoduchá. Proč kupovat ve velkoobchodech květiny, které se sem vozí přes půl světa a místo toho nevyužít ty, co rostou nejen ve volné přírodě kolem nás, ale které tu hlavně dokážou vypěstovat farmáři na květinových farmách?

Magdalena Dvořáková Divoké kvítí 01

 

A tak se začala rodit samotná idea Divokého kvítí - kytice vytvářet hlavně z českého kvítí a šetrným sběrem ve volné přírodě.

Navázala jsem spolupráci s farmami, která pěstuje kvítka v Podkrkonošší a u Slap. Odebírám řezané kvítí ze zahradnictví v Říčanech. Všichni mají společné to, že si květinky hýčkají už od semínka, každý den o ně pečují a pěstují je s respektem k přírodě a bez chemie.

Jediná potíž nastává v zimě kdy venku ani na polích nic lokálního nekvete. Pro všechny milovníky českých květin však i v tomto období budu nabízet alternativu. Vedle kytice uvázané z dovezeného kvítí, bude vždy na výběr i kytice z větviček, jehličí a sušených květin. 

A to mě vede k poslední myšlence. Krom toho, že si můžeme pěstovat květiny na zahradách a balkónech (jako to dělám třeba i já), rozhlížejte se kolem sebe. Spoustu krásy člověk potká i při obyčejné procházce a nemusí vždycky jít a natrhat si jí. Stačí se i jen tak pokochat. Příroda je zázrak, tak si jí važme. 

Divoké kvítí má za sebou první rok své existence, pořád stojí na začátku. Přidejte se a pojďme kousek cesty spolu :)